Zaznacz stronę

Pomidor to bardzo zdrowy składnik naszego pożywienia , którego owoce zawierają m.in.: sód, potas, magnez, cynk,, witaminy: K, B1, B2, B6, C, PP; . Jego właściwości lecznicze zapobiegają między innymi zawałom i miażdżycy a także poprawiają odporność. Nie każdy jednak wie, iż jego drogocenne składniki stosowane są również w kosmetyce.

Laboratoria Ella Baché już od 1936 roku wykorzystują wyciąg z pomidorów w swoich kompozycjach zabiegów oraz kosmetykach. Francuska farmaceutka Madame Baché opracowała awangardową na owe czasy recepturę wyśmienitego kremu pomidorowego– Creme Tomate.

Krem ten bogaty jest w witaminy oraz posiada właściwości rozświetlające i silnie odżywcze . Zawiera ekstrakt z pomidorów bogaty w likopen – bardzo silny, roślinny antyutleniacz, chroni komórki skóry przed starzeniem, wspomaga jej nawilżenie oraz system obronny, Kosmetyk nadaje zdrowy wygląd i blask wszystkim rodzajom skóry.

Wyciąg z pomidora zastosowany został w Intensywnie Rozświetlającym zabiegu Ella Bache , który jest oferowany przez Instytut TKALGO MK. Zabieg w szczególności przeznaczony jest dla skóry, na której widoczne są oznaki zmęczenia, potrzebujących rozświetlenia i blasku , jak również dla skór skłonnych do podrażnień. Doskonały na specjalne okazje jako „zabieg bankietowy”. Skóra po zabiegu nabiera zdrowego wyglądu i blasku, który utrzymuje się zarówno podczas długiego przyjęcia jak i po.