Fundacja SPA for Cancer, skąd pomysł na stworzenie?  

Mam w sobie gen poszukiwacza. Uwielbiam zwiedzać świat w poszukiwaniu czegoś co mnie zainspiruje, rozwinie skrzydła, ale i wykorzysta mój własny talent. Tak trafiłam na międzynarodową Konferencję, na której poznałam moją mentorkę a prywatnie już przyjaciółkę. Założycielka Wellness for Cancer,  organizacji zajmującej  się pacjentem onkologicznym, już w ponad 50 krajach. Troszczy się ucząc masażu, zabiegów, oddechu, jogi, pracy z ciałem. Właśnie pod jej czujnym okiem ukończyłam szkolenia a potem certyfikację trenera międzynarodowego. 

W Polsce temat pacjenta onkologicznego w Spa & Wellness jest dalej tematem mało poruszanym, brakuje praktyków.  Chciałam i chcę to zmienić.  Moje pierwsze działania polegały na stworzeniu testowej grupy, by sprawdzić czy u nas ma szansę wzrastać pomysł, który na świecie funkcjonuje z sukcesem. .  Zaprosiłam pacjentki onkologiczne do Spa, potem rozszerzyłam te wizyty o warsztaty, terapię, oddech, jogę, doskonalenie i wzrastanie, ale także przyjemności, które są niewątpliwie ważne. Razem wyjeżdżamy na campy, uczymy się zdrowych nawyków, ćwiczymy, medytujemy, ja masuję i wykonuję zabiegi, właśnie te specjalne dedykowane pacjentom w trakcie jak i poleczeniu onkologicznym. 

Bezpieczna procedura, opracowane techniki i wiedza to klucz do sukcesu w procesie zdrowienia. Każda strefa jest ważna to jak puzzle, wszystko musi do siebie pasować, żeby tworzyć doskonały obraz. Dzisiaj zrzeszam wspaniałe gabinety, które uczę i najwspanialsze pacjentki i razem pędzimy po zdrowie. 

 

 

Jakie masz plany na przyszłość odnośnie fundacji? 

 

Oj mam ich tyle, że nie wiem od czego zacząć. Część się realizuje już teraz, działania FSFC rosną w siłę. Za chwilę powitamy Książkę – ja ją nazywam biblią. Dziesiątki specjalistów, nie tylko z zakresu medycyny. Milion wspaniałych wskazówek ze szczęściem   w roli głównej, porady trenera personalnego, psychologów, specjalistów od oddechu, stylistki mody – akurat to mój ukochany rozdział, bo tyle wątpliwości w co się ubrać, kiedy los na chwilę zabrał Ci piersi albo dał stomię. Moja przyjaciółka Agata Bałdyga , która w Fundacji dba o tę sferę Kobiecości odmieniła życie niejednej z Dziewczyn.  Od kilku lat pokazuje im jak pięknie być Kobietą, którą sama jest. Tajniki mody to czasami pierwszy krok do akceptacji siebie .To pierwsza stylistka która z taką miłością ubiera dziewczyny, po chorobie nowotworowej, nie jednorazowo, jest obok na każdym etapie.  W książce  znajdziemy również domowe Spa. Porady i wskazówki, gdzie i na co pójść, kiedy nikt wokół Ciebie nie potrafi Ci doradzić. Nie mogę być przy każdej Kobiecie, ale chcę dotrzeć słowem do każdej, która usłyszy słowo Rak 

Przede mną Kampanie społeczne  KobietaPro i #maszwybór, każda piękna i wyjątkowa. Pokazujące nadzieję i szansę. Dotychczasowe duże kampanie coraz bardziej mnie przerażają. Obrazy, które są nam podawane, takie w zamyśle mające strach i lęk.  Patrząc na nie zastanawiam się  jak pracować nad profilaktyką, zdrowiem, pokazując smutek W konsekwencji  nie dziwię się, że kobiety boją się badać, ja próbuję  odwrócić ten obraz ,pokazać trochę inaczej, w ogromnej sile kobiecości, która jest odpowiedzią na wiele pytań i bronią w wielu walkach. Za chwilę nagramy ważne, potrzebne i wspierające podcasty. Realizujemy marzenia, wspieramy …. jesteśmy obok. Czeka nas jeszcze jeden niewątpliwie ważny projekt- ale pozostawię jeszcze go tajemnicą…. 

  Nieustannie szkolę kosmetologów i masażystów, i co najważniejsze uczę pacjentki, prowadząc warsztaty to moja najpiękniejsza misja. Od października zaczynam pracę na Uczelni i mam nadzieję, że zarażę wszystkich studentów moją osobistą pasją. 

 

Anno to co robisz dla innych kobiet jest wspaniałe. Myślę, że poświęcają tej inicjatywie wiele czasu. Czy w natłoku tak wielu spraw znajdujesz czas dla siebie?  

Oczywiście, że znajduje. Prowadzę codziennie praktykę Fenomenu poranka o 05:00, spotykam się z Kobietami, medytujemy, uczymy się kobiecości, w ciszy poranka można wiele odnaleźć. Czytam książki, czasami leniuchuje, ale najwięcej radości sprawia mi czas z ludźmi, lubię ich prowadzić tam, gdzie sama byłam. Kocham góry, podróże. Odpoczywam przy mojej rodzinie, to ona daje mi taki głęboki oddech i spokój. 

 

Jak uważasz, czy holistyczn/całościowe podejście u pacjenta onkologicznego jest wskazane? Ja zajmuję się propagowaniem psychokosmetologii, która dotyczy holistycznej opieki nad organizmem człowieka. Szczególnie uwzględnia się w niej stres, choroby psychosomatyczne oraz naturalne metody antyaging. Jak myślisz, czy zabiegi z zakresu psychokosmetologii będą pomocne?  

Każda choroba to objaw miliona czynników, niewypowiedzianych emocji, stresu nagromadzonego. Wszystko co sprzyja powracaniu do siebie, uczenia się siebie, nowych nawyków powoduje, że jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Psychokosmetologia to rewolucja, która mam nadzieję będzie rosła w siłę i pozwalała przede wszystkim w profilaktyce zadbać o siebie i swoje wewnętrzne potrzeby. Im bardziej zadbamy o swoje potrzeby tym zmniejszymy ryzyko wielu chorób.Piękna i potrzebna inicjatywa. 

Anno, bardzo dziękuję za poświęcony czas. Myślę, że jesteś inspiracją dla wielu osób. 

Bardzo dziękuję Ci za rozmowę i szerzenie idei, to bardzo ważne w dzisiejszych czasach skupić się na tu i teraz i na tym co można zrobić dla drugiego człowieka, szczególnie tego który tak bardzo dużo potrzebuje.