Pureglycopeel to wielozadaniowa linia LARIMEDICAL oparta na działaniu kwasu glikolowego przeznaczona do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Kwas glikolowy jest jednym z najpopularniejszych surowców kosmetycznych na świecie. Pozyskiwany jest głównie z trzciny cukrowej, jego źródłem mogą być też jabłka, buraki cukrowe, winogrona i agrest. Posiada najmniejszą cząsteczkę spośród wszystkich alfa-hydroksykwasów (AHA), dzięki czemu dobrze przenika do warstwy podstawnej naskórka. Kwas glikolowy stymuluje podziały komórkowe, odnowę komórkową, a także syntezę i wydzielanie kolagenu i elastyny przez fibroblasty. Dzięki wysokiej sile penetracji w głąb skóry i niskiej masie cząsteczkowej jest stosowany między innymi w preparatach przeciwstarzeniowych, złuszczających, wybielających oraz przeciwtrądzikowych.

99% NATURALNYCH SKŁADNIKÓW PRZYJAZNYCH SKÓRZE, POZOSTAŁY 1% DODATKOWYCH SKŁADNIKÓW ZAPEWNIAJĄCYCH BEZPIECZEŃSTWO I STABILNOŚĆ PREPARATU

 

PUREGLYCOPEEL 10% 60 ml Produkt profesjonalny 

Pureglycopeel 10% to niezwykle przyjazny skórze preparat z zastosowaniem kwasu glikolowego 10%. Eksfoliacja z zastosowaniem Pureglycopeel 10% działa korzystnie na liczne problemy skórne, takie jak trądzik, przebarwienia, łojotokowe zapalenie skóry, rozstępy, nadmierne rogowacenie, suchość skóry a także wpływa na odmłodzenie skóry i spłycenie zmarszczek. Zawarta w preparacie gliceryna działa nawilżająco i wspomaga regenerację skóry. Zabieg z zastosowaniem Purygopeel stanowi również doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową.

Peeling domowy Pureglycopeel 5% pozwala osiągnąć całkowitą odnowę komórkową. Jest to możliwe dzięki zawartości wysokiego poziomu czystego 5% kwasu glikolowego, bezpiecznego do użytku domowego. Kwas ten posiada najmniejszą cząsteczkę spośród wszystkich kwasów AHA, dlatego wykazuje najefektywniejsze działanie. Dedykowany jest do każdego typu cery. Nawilża i wygładza powierzchnię skóry suchej i szorstkiej. Natomiast skórze tłustej z rozszerzonymi porami czy bliznami potrądzikowymi – przywraca odpowiednie pH, odżywia i wygładza.