Psychokosmetologia to stosunkowo młoda dyscyplina kosmetologii, w której zauważa się konieczność postrzegania pacjentów gabinetów kosmetologicznych w sposób holistyczny, uwzględniając wzajemny wpływ psyche i soma.  W psychokosmetologii szczególnie uwzględnia stres oraz jego skutki wpływające na funkcjonowanie organizmu, a także zmiany somatyczne wpływające na jakość życia. Jest to podejście odpowiadające proponowanej obecnie przez WHO definicji zdrowia, w której człowiek jest zdrowy, jeśli osiągnie dobrostan na wszelkich płaszczyznach dotyczących jego życia. W psychokosmetologii kluczowe jest podejście interdyscyplinarne uwzględniające współpracę specjalistów z dziedziny dermatologii, kosmetologii, psychologii. Potencjał terapeutyczny psychokosmetologii to przede wszystkim redukcja stresu w gabinecie kosmetologicznym, wsparcie terapii chorób skóry, których objawy są zaostrzane przez stres, a także regeneracja organizmu uwzględniając naturalne terapie anti-aging.

NOWOŚĆ NA RYNKU WYDAWNICZYM 

Kosmetologia i Psychokosmetologia. Wybrane zagadnienia

Monografia skierowana jest do szerokiego grona odbiorców zarówno studentów jak i praktykujących specjalistów z zakresu kosmetologii, dermatologii, trychologii, psychologii a także innych terapeutów pracujących zgodnie z bio-psycho-społecznym modelem opieki nad organizmem człowieka.

Książka została zrecenzowana przez dr n. med.  Aleksandrę Słodką, dr n. o zdr. Ewę Szmaj-Kupny oraz dr n. med. Martę Klimczyk-Caryk

ZAMÓWIENIA: biuro@kosmetologiaholistyczna.pl

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie www.kosmetologiaholistyczna.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.