Zaznacz stronę

Psychokosmetologia to stosunkowo młoda dyscyplina kosmetologii, w której zauważa się konieczność postrzegania pacjentów gabinetów kosmetologicznych w sposób holistyczny, uwzględniając wzajemny wpływ psyche i soma.  W psychokosmetologii szczególnie uwzględnia stres oraz jego skutki wpływające na funkcjonowanie organizmu, a także zmiany somatyczne wpływające na jakość życia. Jest to podejście odpowiadające proponowanej obecnie przez WHO definicji zdrowia, w której człowiek jest zdrowy, jeśli osiągnie dobrostan na wszelkich płaszczyznach dotyczących jego życia. W psychokosmetologii kluczowe jest podejście interdyscyplinarne uwzględniające współpracę specjalistów z dziedziny dermatologii, kosmetologii, psychologii. 

Potencjał terapeutyczny psychokosmetologii to przede wszystkim redukcja stresu w gabinecie kosmetologicznym, wsparcie terapii chorób skóry, których objawy są zaostrzane przez stres, a także regeneracja organizmu uwzględniając naturalne terapie anti-aging.

11 maja 2019 roku w podwarszawskiej Jabłonnie odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Psychokosmetologia. 25 wrzesnia 2021 roku w Legionowie odbyła się II Konferencja Psychokosmetologii.

 

 

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stonie www.kosmetologiaholistyczna.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.