Zaznacz stronę

Okres letni wpływa negatywnie na kondycję naszej skóry. Wysokie temperatury i słońce sprawiają, że skóra staje się odwodniona. Nie ma przy tym znaczenia, czy mamy cerę mieszaną, czy suchą.

Skórze odwodnionej brakuje wody i najczęściej objawia się to ściągnięciem, utratą blasku i elastyczności oraz pojawianiem się drobnych zmarszczek, które z czasem mogą stawać się bardziej widoczne. Powodem zbyt małej ilości wody w naszej skórze może być zbyt szybka jej utrata, problemy z zatrzymaniem wody w naskórku lub zaburzenia w przepływie wody ze skóry właściwej, które sprawia, że mimo iż pijemy dużo wody nie jest ona dostarczana do wszystkich warstw skóry.

Przyczyny odwodnienia skóry

Jest wiele przyczyn odwadniania się skóry. Najczęściej jest to spowodowane piciem zbyt małej ilości wody, przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach, korzystaniem z solarium, narażaniem skóry na negatywne czynniki zewnętrzne (wiatr, słońce, wysokie i niskie temperatury), niewłaściwą pielęgnacją lub przyjmowaniem niektórych leków. Zdarza się również, że jest to uwarunkowane genetycznie. absoluthydration

Podstawą właściwej pielęgnacji skóry odwodnionej jest stosowanie produktów oraz zabiegów, które pomogą w przywróceniu prawidłowego funkcjonowania naszej skóry. Przede wszystkim zregenerują barierę hydro-lipidową, która jest płaszczem ochronnym zmniejszającym utratę wody z naskórka, dostarczą kwas hialuronowy i przyspieszą jego produkcję w naszej skórze oraz usprawnią przepływ wody ze skóry właściwej do naskórka. Idealną propozycją będzie zabieg Absolute Hydration Ritual firmy Thalgo, który nie tylko nawilży, zregeneruje, uelastyczni oraz wygładzi skórę, ale jednocześnie przywróci jej naturalny blask, aby w okresie letnim wyglądała zdrowo i promiennie.

Kurację w gabinecie powinniśmy wspierać w domu używając delikatnych preparatów myjących, peelingów oraz kremów i masek intensywnie nawilżających. Nie możemy oczywiście zapominać o właściwej diecie bogatej w witaminy A i E oraz piciu dużej ilości wody. Z pomocą przyjdą nam również suplementy diety zawierające olej z wiesiołka i ogórecznika.

M.K