Specjalistyczna linia preparatów przeznaczona do terapii skóry z przebarwieniami różnego pochodzenia, jak również do skóry z nierównym kolorytem, matowej, odwodnionej oraz z pierwszymi oznakami starzenia. Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające w wyniku nadmiernego fizjologicznego nagromadzenia melaniny, która jest barwnikiem produkowanym w melanosomach – organellach melanocytów. W procesie melanogenezy najistotniejszym enzymem jest tyrozynaza, dlatego w profilaktyce przebarwień oraz ich redukcji bardzo ważne jest blokowanie aktywności tego enzymu. Preparaty z linii Melanze zawierają wysoką zawartość składników hamujących aktywność tyrozynazy oraz innych związków wpływających na proces syntezy melaniny. Na powstanie hiperpigmentacji może mieć wpływ wiele czynników, między innymi: promieniowanie słoneczne, zaburzenia tarczycy, zmiany zapalne skóry, czynniki hormonalne i genetyczne, choroby wątroby, okres menopauzy, ciąża, przyjmowane leki oraz stosowane kosmetyki. Dlatego w terapii przebarwień bardzo istotne jest prawidłowe rozpoznanie przyczyny powstania hiperpigmentacji i dostosowanie odpowiedniej kuracji. Gama specjalistycznych preparatów z linii Melanze ukierunkowana jest na terapie przebarwień w zależności od przyczyny ich powstania. Dzięki temu preparaty z tej linii w kontrolowany, bezpieczny i skuteczny sposób redukują i usuwają przebarwienia różnego pochodzenia, wyrównują koloryt, rozświetlają skórę i nadają jej promiennego blasku. W skład linii wchodzą profesjonalne peelingi Melanze 25%, Melanze Plus 35% i Melanze Tranexamic 35% oraz preparaty do pielęgnacji domowej krem Melanze Cream i peeling Melanze Tranexamic 20%

 

 

MELANZE 25% 60 ml Produkt profesjonalny 

Niweluje przebarwienia różnego pochodzenia. Mieszanka zawiera kwas mlekowy, cytrynowy, salicylowy, alfa arbutynę i kwas kojowy. Redukuje i usuwa powierzchowne i głębokie przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry, nadaje skórze promiennego blasku, rozświetla, poprawia nawilżenie i wygładza skórę. Witamina F chroni skórę przed czynnikami atmosferycznymi oraz regeneruje naskórek.

 

MELANZE PLUS 35% 60 ml Produkt profesjonalny 

Melanze Plus 35% to połączenie najlepszych substancji depigmentujących, dzięki którym w doskonały sposób usuwa i redukuje przebarwienia. Preparat przeznaczony jest do terapii skór z przebarwieniami posłonecznymi, hormonalnymi, pozapalnymi oraz w fotostarzeniu. Dzięki zawartym w składnikom aktywnym doskonale rozjaśnia przebarwienia, poprawia koloryt, wygładza strukturę skóry, nawilża oraz rewitalizuje.

MELANZE TRANEXAMIC 35% 60 ml Produkt profesjonalny 

Melanze Tranexamic 35% przeznaczony jest do terapii przebarwień typu melasma, przebarwień pozapalnych, potrądzikowych, hormonalnych, opornych przebarwień z komponentą naczyniową, a także blizn potrądzikowych. Preparat zawiera wysokie stężenie składników aktywnych przeznaczonych do przeciwdziałania przebarwieniom skóry. Skutecznie usuwa istniejące przebarwienia, zapobiega nawrotom melasmy, poprawia kondycję i koloryt skóry, zapobiega pigmentacji wywołanej przez promieniowanie UV, a także wzmacnia barierę skóry.

Krem Melanze przeznaczony jest do terapii plam, przebarwień, piegów oraz miejsc, w których występują przebarwienia w wyniku niepożądanego nagromadzenia melaniny. Kream zawiera aktywny kompleks rozjaśniający, który hamuje aktywność enzymu generującego melaninę, dzięki czemu skóra jest rozświetlona, koloryt wyrównany, niepożądane przebarwienia zmniejszone a skóra zabezpieczona przed przyszłymi przebarwieniami. Skuteczność i stabilność formuły zostały potwierdzone klinicznie. Krem działa fotoprotekcyjnie (zapobieganie uszkodzeniom skóry wywołanym przez promienie UV), dając widoczne rezultaty w redukcji melaniny w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Zapewnia bardziej wyrównany i mniej pigmentowany koloryt skóry, redukuje niepożądane obszary hiperpigmentacyjne i chroni skórę przed przyszłymi przebarwieniami.

Wyniki naukowe pokazują 24,7% redukcję powstawania melaniny, blokując enzymy, które ją produkują. W ciągu 30 dni tonacja melasmy zostaje zmniejszona nawet o 50%, co poprawia się, aż do osiągnięcia redukcji 75% po 60 dniach.

Preparat Melanze Tranexamic to peeling do terapii domowej, zawierający całą gamę substancji aktywnych, przeznaczonych do zwalczania przebarwień skóry, wpływających na każdy z etapów tworzenia melaniny. W porównaniu do produktów użytku profesjonalnego, produkt ten ma umiarkowaną koncentrację składników aktywnych dostosowanych do wszystkich typów skóry, sformułowaną tak, aby każdy bez specjalnego przygotowania mógł używać tego produktu w domu. Należy zwrócić uwagę na sposób stosowania, aby uniknąć niepożądanych reakcji. Melanze Tranexamic to średni peeling, który pozwala na uzyskanie zauważalnie gładszej skórę już od pierwszej aplikacji. Głębsze przebarwienia i plamy znikną przy kolejnych aplikacjach. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując preparat w odstępach co dwa lub trzy tygodnie w zależności od obserwowanego rezultatów, ponieważ każda skóra regeneruje się w innym tempie. W zależności od oczekiwanych rezultatów peeling wykonuje się aż do uzyskania pożądanych efektów, poza okresem letnim, w którym występuje wysokie nasłonecznienie. Melanze Tranexamic przeznaczony jest dla dojrzałej skóry, z bardziej zaakcentowanymi znamionami i z bardziej widocznymi problemami pigmentacyjnymi i szorstkością skóry.