Kurs „Medytacja w kosmetologii – w ujęciu praktycznym” to nowatorskie podejście do holistycznej opieki w gabinecie kosmetologicznym.  Medytacja to praktyka umysłu i ciała, która jest stosowana do zwiększenia poczucia spokoju i zrelaksowania fizycznego, poprawienia równowagi psychicznej, radzenia sobie z chorobami oraz poprawy ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Praktyki umysłu i ciała skupiają się na interakcjach między mózgiem, umysłem, ciałem a zachowaniem. Medytację można ująć jako zbiór systemów treningu mentalnego uprawianego w różnych celach, w tym treningu dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego. Wyniki badań naukowych wskazują, że medytacja może generować znaczne korzyści zdrowotne dla osób ją praktykujących.

Naukowcy sugerują, że programy medytacyjne mogą:

  • wzmocnić odpowiedź immunologiczną
  • mają wpływ na obniżenie ciśnienia krwi,
  • insulinooporność i nietolerancję glukozy,
  • stres oksydacyjny czy stan zapalny.

Badania naukowe wykazały, że medytacja:

  • zmniejsza odczuwany stres i objawy depresyjne,
  • zmniejsza zaburzenia snu,
  • poprawia jakość życia,
  • ma pozytywny wpływ na zmiany w strukturze i funkcji mózgu,
  • zmniejsza aktywację układu współczulnego
  • poprawia pracę serca.

Badania naukowe przyczyniły się do lepszego zrozumienia mechanizmów, efektów i zastosowań medytacji. Wykazano, że praktykowanie medytacji wpływa na zmiany w strukturze mózgu, wolniejsze starzenie się komórek oraz poprawę zdrowia psychicznego, koncentracji, samoregulacji emocjonalnej.  Mnożące się dowody potwierdzające skuteczność medytacji niewątpliwie przyczyniły się do częstszego korzystania z tej procedury. Bowiem praktyki medytacyjne są teraz zintegrowane między innymi z psychoterapią, programami szkolnymi w celu usprawnienie uwagi i pobudzenia rozwoju społeczno-emocjonalnego, programach leczenia uzależnień od alkoholu i narkotyków, w firmach, więzieniach, w placówkach wojskowych oraz w szpitalach w zakresie radzenia sobie z chorobami. Wdrożenie medytacji do gabinetów kosmetologicznych to doskonały pomysł, a kurs Medytacja w kosmetologii pozwoli na poznanie bliżej tematyki medytacji i dostarczy kursantowi nowych narzędzi do pracy a także zadbania o swój dobrostan.

 

 

PROWADZĄCA KURS

Kurs prowadzi Marta Kolankowska-Trzcińska, ekspert kosmetologii holistyczne, prekursorka psychokosmetologii oraz autorka książek i licznych artykułów dotyczących promowania zdrowia. Marta jest pomysłodawczynią tej nowatorskiej metody w kosmetologii oraz autorką kursu. Na co dzień jest praktykującym kosmetologiem, który wykorzystuje techniki medytacji w praktyce kosmetologicznej. Kurs jest efektem kilku lat nauki, pracy, praktyki i obserwacji Marty. To przede wszystkim wiarygodna wiedza, doświadczenie i praktyczne umiejętności dla Terapeutów.

CZAS KURSU: 16 godzin (2 dni)

MIEJSCE: Legionowo lub na miejscu u Kursanta (dopłata za dojazd)

CENA: 2000 zł

W cenie materiały dydaktyczne, certyfikat.