Zaznacz stronę

II Ogólnopolska Konferencja Psychokosmetologia

Zapraszamy na II Ogólnopolską Konferencję poświęconą Psychokosmetologii, która odbędzie się 25 września w podwarszawskim Legionowie. Wydarzenie skierowane jest do kosmetologów, psychologów, trychologów, fizjoterapeutów, kosmetyczki oraz wszystkich terapeutów zainteresowanych holistyczną opieką nad organizmem człowieka

AGENDA

9:30 – 10:00 Rejestracja

10:10 – 10:10 Wstęp do psychokosmetologii – Marta Kolankowska Trzcińska

10:10 – 10:50 Wpływ masażu na ciało człowieka. Znaczenie dotyku dla skóry, mięśni i emocji. Zależność i związek masażu i psychoneurologii. Praktyczne spojrzenie na teorię poliwagalną – Magdalena Nagajek

10:50 – 11:30 Stymulatory tkankowe przyszłość  terapii holistycznych – Beata Kańska

11:30 – 12:10 Trądzik okiem kosmetologa – czy holistyczne podejście ma sens?  – Paulina Spaleniak

12:10 – 12:40 Przerwa kawowa, poczęstunek

12:40 – 13:40 Co łączy skórę i mózg? Neurokosmetologia jako holistyczne podejście w praktyce kosmetologa – ekspert ARKANA

13:40 – 14:30 Psycho-neuro-immunologia medytacji, czyli jak praktykowanie uważności odmładza ciało i poprawia funkcjonowanie umysłu – dr Stanisław Radoń

14:30 – 15:10 Holistyczne ujęcie diagnostyki i kwalifikacji do zabiegu w gabinecie kosmetologicznym – Weronika Kononowicz

15:10 – 15:40 Przerwa kawowa, poczęstunek

15:40 – 16:20 Zasady tworzenie oferty zabiegowej w ujęciu holistycznym – Beata Adamczyk

16:20 – 17:00 Wykorzystanie elementów muzykoterapii w praktyce kosmetologicznej – Bartłomiej Tarkowski

BILETY: normalny 197 zł brutto, studencki rabat 30% kod STUDENT (wymagana legitymacja)

W cenie biletu: imienny certyfikat, pakiet konferencyjny, pakiet edukacyjno – kosmetyczny, przerwa kawowa, poczęstunek, indywidualna konsultacja z zakresu psychokosmetologii, vouchery zniżkowe, loteria upominkowa.

Miejsce wydarzenia: Legionowo, ul. Kościuszki 8 A oraz transmisja online.

ZAPISY ONLINE przez EKOBILET

lub e-mail biuro@kosmetologiaholistyczna.pl

Wpłaty na rachunek: 70 1140 2004 0000 3602 7433 6246 tytuł wpłaty Konferencja Psychokosmetologia + dane do certyfikatu imię/nazwisko

PRELEGENCI:

Magdalena Nagajek – od ponad   30 lat związana zawodowo z branżą beauty. Specjalista w dziedzinie profesjonalnej pielęgnacji twarzy i ciała oraz depilacji woskiem. Wykładowca na kongresach, konferencjach i seminariach związanych z profesjonalną pielęgnacją. Doświadczony trener od wielu lat prowadzący wiodące na rynku profesjonalnym marki pielęgnacyjne, depilacyjne i epilacyjne. Pasjonatka terapii manualnych i naturalnych metod pielęgnacji. Właścicielka i założyciel Akademii Terapii Manualnych Magdaleny Nagajek. Prowadzi szkolenia z zakresu zaawansowanych technik masażu twarzy. Autorka większości technik masażu proponowanych w ofercie Akademii. Tworząc nowe techniki kieruje się głównie wpływem i znaczeniem masażu zarówno dla powierzchniowych i głębszych warstw skóry, mięśni i powięzi jak i dla całego organizmu. Dlatego na swoich szkoleniach zwraca dużą uwagę na sensoryczne znaczenie masażu oraz intencyjne znaczenie każdego ruchu. Magdalena Nagajek jest twórcą m.in. masażu poliwagalnego, który jest manualną terapią nerwu błędnego. 

dr Stanisław Radoń – psychoterapeuta (UJ, KUL) i teolog (UPJP2). Odbył praktykę psychologiczną w Katedrze Psychiatrii Collegium Medicum UJ. Pracownik naukowy UPJP2. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości. Prowadził wykłady w Instytutach Psychologii i Religioznawstwa UJ (Kraków) i SWPS (Warszawa, Sopot). Autor ponad 100 publikacji naukowych, w tym ponad 50 dotyczących uważności (mind-fulness) oraz 4 monografii („Religijność potencjalnych artystów w kontekście preferowanych wartości” – Kraków: UPJP2, 1999; „Przeżycia religijne młodzieży o uzdolnieniach artystycznych” – Kraków: WAM, 2006; „Czy medytacja naprawdę działa?” – Kraków: WAM, 2017; „Co naprawdę działa w medytacji? Wspólny rdzeń i specyfika medytacji” – Kraków: WAM, 2020). Jest autorem różnych narzędzi do pomiaru uważności (Kwestionariusz Zdolności do Bycia Uważnym), polskich adaptacji zagranicznych narzędzi do pomiaru uważ-ności (Freiburg Mindfulness Inventory, Five Facet Mindfulness Questionnaire, Mindful Attention Awareness Scale, MINDSENS, Short Inventory of Mindfulness Capability) oraz doświadczeń mistycznych (Mystical Expe-rience). Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół szeroko rozumianych doświadczeń duchowych: twórczość (neuro-psycho-biologia twórczości i jej uwarunkowania, psychopatologia twórczości, neuro-psycho-matematyka zdolności eksperckich, paradygmat ekspercki, religijność artystów), psychologia duchowości (dojrzałość religijna, zaburzenia religijne, pedagogika dialogu), medytacja i uważność (neuro-psycho-biologiczne korelaty i uwarunkowania, specyfika i typologia, zagrożenia, kliniczne i biznesowe obszary zastosowań, efektywność interwencji opartych o uważność, metody pomiaru) oraz doświadczenia mistyczne (neuro-psycho-biologiczne korelaty i uwarunkowania). Koordynuje prace dotyczące utworzenia ośrodka naukowo-badawczego Instytutu Psychoterapii Integralnej http://www.ipri.pl, który opiera się o techniki uważności.

Paulina Spaleniak – dyplomowany kosmetolog, pasjonatka swojej pracy. Moja przygoda z kosmetologią zaczęła się w 2011 roku – wtedy rozpoczęłam studia licencjackie i już od pierwszych zajęć wiedziałam, że to chce w życiu robić, pomimo że w tym samym czasie studiowałam dziennie biotechnologię. Od 8 lat spotykam się z klientami, od 5 lat prowadzę swój własny gabinet. Chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Należę do osób, które nie usiedzą w miejscu i ciągle się rozwijają. Od ponad 2 lat współpracuję z dwoma polskimi markami – producentem kosmetyków oraz producentem sprzętu kosmetycznego. Jestem autorką artykułów w czasopismach branżowych. W swojej praktyce stawiam przede wszystkim na indywidualne podejście do klienta, co pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów. Lubię wyzwania i ciężkie przypadki, dzięki którym wiem, że moja praca ma sens. 

Beata Kańska – 20lat doświadczenia w branży beauty, 10 letnie doświadczenie w branży medycznej. Niezależny szkoleniowiec. Specjalizuje się w naturalnych terapiach przeciwzmarszczkowych, wykorzystuje wiedzę i doświadczenie wielokierunkowe, co pozwala jej na zastosowanie holistycznego podejścia do Klienta. Pasjonatka kosmetyki, kosmetologii i estetyki szeroko pojętej. Wiedza, doświadczenie i etyka zawodu to słowa, które ją ukształtowały. Uwielbia pracę z ludźmi. Dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą, każdego dnia jest wdzięczna za możliwość bycia tym kim jest.


Weronika Kononowicz – absolwentka kierunku Kosmetologia Wydziału Medycznego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Doświadczenie zdobywała w instytucie szkoleniowym i w gabinetach kosmetologicznych na terenie Śląska. Redaktor współpracujący w Polish Beauty Journal i Ekspert w wydawnictwie Art of Beauty. Autorka wielu publikacji w czasopismach branżowych w Polsce i zagranicą. Prelegent ogólnopolskich konferencji. Współautorka projektów badawczych m.in.: „Projekt Piękna Mama” oraz „Projekt Kosmetologia Onkologiczna” prowadzonych przez Koło Naukowe Kosmetologii „Cosmetology Cosmetics Science Association” GWSH, którego przez cały okres studiów pełniła funkcję przewodniczącej. Ciągłe kształcenie i pracę naukowo-badawczą stawia jako priorytet, ponieważ jako Kosmetolog uważa, że rozwój i doświadczenie pozwala na szerokie możliwości w prowadzeniu terapii kosmetologicznych. 

Beata Adamczyk – ekspert od budowania zyskownego biznesu beauty. Od 25 lat edukuję i konsultuję przedsiębiorców w branży beauty. Wspieram, motywuję i dodaję skrzydeł moim klientom.
Efektem mojej pracy jest wzrost rentowności Twojego biznesu, poprzez pracę nad aspektami finansowymi, marketingowymi i strukturalnymi.
Najczęściej moimi klientami są osoby będące pasjonatami tego co robią, ale cierpiące na brak czasu. Moją rolą jest spójne podejście do wszystkich najważniejszych aspektów Twojego biznesu pozwalających na wyzwolenie pełni potencjału zyskowności. Dzięki swojemu doświadczeniu w pracy w Polsce i za granicą jestem dzisiaj międzynarodowym konsultantem rynku spa & beauty. Współpracuję także z inwestorami w kraju i za granicą, tworząc na ich potrzeby unikalne koncepcje gabinetów dla nowo powstających salonów, a także hoteli. 

Bartłomiej Tarkowski – psycholog, muzykoterapeuta. Wykładowca na łódzkiej Akademii Muzycznej i asystent w Zakładzie Psychodermatologii Uniwersytetu Medycznego. Doktorant na międzyuczelnianych studiach doktoranckich InterChemMed. Gitarzysta i współautor w zespole Mortas. Zawodowo zajmuje się tematyką stresu i tremy u muzyków oraz prowadzi muzykoterapię dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.  

Marta Kolankowska Trzcińska – kosmetolog, pasjonatka i propagatorka psychokosmetologii w Polsce, wykładowca akademicki, szkoleniowiec. Autorka innowacyjnej pozycji popularnonaukowej „Kosmetologia holistyczna. Wstęp do psychokosmetologii” oraz nowatorskiej pracy dyplomowej „Wpływ medytacji buddyjskiej na organizm człowieka – możliwości wykorzystania medytacji w kosmetologii” napisanej pod kierunkiem prof. dr. hab. Bogdana Sadowskiego. Autorka eksperckich artykułów dotyczących kosmetologii, prelegentka na kongresach branży kosmetycznej. Organizatorka I Ogólnopolskich Warsztatów Psychokosmetologii oraz I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Psychokosmetologia. 

https://www.facebook.com/events/601385787490741/

GŁÓWNY PARTNER WYDARZENIA

PARTNERZY

logo mnemosline BIANO NRM sfondo ridotto

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY WYSTAWCÓW biuro@kosmetologiaholistyczna.pl