Comedopeel to linia przeznaczona do kompleksowej terapii skóry trądzikowej. Trądzik pospolity to choroba o złożonej patogenezie, w jej rozwoju znaczącą rolę odgrywają czynniki genetyczne. Znaczenie mają także takie czynniki, jak: skłonność do łojotoku, zaburzenia hormonalne i czynniki środowiskowe. W mechanizmie powstawania zmian trądzikowych rolę ogrywają cztery kluczowe procesy: nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych, zwiększona produkcja łoju, kolonizacja jednostki włosowo-łojowej przez bakterie Propionibacterium acnes (P. acnes) oraz rozwój stanu zapalnego. Obecnie uważa się, że stan zapalny i zjawiska immunologiczne dają początek procesom, prowadzącym do tworzenia się zaskórników. Wykwity chorobowe na skórze powstają na skutek zwiększonej produkcji łoju, przerostu gruczołów łojowych oraz bakterii P. acnes, które przyczyniają się do wytwarzania wolnych kwasów tłuszczowych ze składników łoju. Propionibacterium acnes przyczyniają się do powstawania procesu zapalnego oraz odgrywają rolę w procesach immunologicznych, prowadząc do hiperkeratynizacji jednostek włosowo-łojowych. Biochemiczne działanie Comedopeel zmniejsza skłonność do rogowacenia komórek poprzez ich złuszczenie, reguluje równowagę lipidową skóry właściwej oraz zapobiega proliferacji bakterii. Zabieg wykazuje działanie bakteriobójcze, seboregulujące, zwęża rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. W skład linii wchodzą profesjonalne peelingi Comedopeel 2%, Comedopeel Plus 25% oraz serum do terapii domowej Comedopeel Serum.

 

 

COMEDOPEEL 2% 60 ml Produkt profesjonalny

Biopeeling z kwasem salicylowym 2%. W delikatny i kontrolowany sposób zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, zmniejsza stany zapalne, reguluje pracę gruczołów łojowych oraz wyrównuje koloryt skóry. Zawarta w preparacie gliceryna działa nawilżająco i wspomaga regenerację skóry. Zespół wielonienasyconych kwasów tłuszczowych zapobiega wysychaniu skóry, chroni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Preparat doskonale nadaje się do całorocznej odnowy komórek naskórka.

 

COMEDOPEEL 35% 60 ml Produkt profesjonalny 

Mieszanka kwasu azelainowego 14%, migdałowego 6%, fitowego 4% i ferulowego 1%, przeznaczona do terapii skóry trądzikowej.  Zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, niweluje stany zapalne, reguluje pracę gruczołów łojowych oraz wyrównuje koloryt skóry. Zawarta w preparacie witamina F chroni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i zapobiega wysychaniu skóry. Gliceryna nawilża skórę oraz wspomaga jej regenerację.

 

Serum Comedopeel zwalcza trądzik o różnym podłożu i zapobiega jego powstawaniu. Nadmierna proliferacja keratynocytów w warstwie rogowej naszej skóry generuje zjawisko określane mianem hiperkeratynizacji, które zatyka przewód włosowo-łojowy i powoduje zaskórniki. Serum Comedopeel zawiera aktywne składniki, które zatrzymują ten proces, poprzez eliminację nadmiaru sebum, które pojawia się na skórze, zatykając pory i przyczyniając się do powstawaniu trądziku. Comedopeel serum zostało sformułowane tak, aby zwalczać i zapobiegać

trądzikowi o różnym podłożu. Serum zawiera dużo naturalnych składników, które pomagają chronić skórę właściwą przed zaskórnikami, zapobiegając nadmiernej proliferacji komórek, jak również silnie nawilżają. Serum zawiera filtry UV, aby chronić skórę przed podrażnieniami i niepożądanymi reakcjami zapalnymi.