Zaznacz stronę

Jednym z nowych zabiegów oferowanych przez nasz instytut jest Aquarelle THALGO , który wykonywany jest z wykorzystaniem mikronizowanych alg morskich.

Aquarelle THALGO to intensywny zabieg nawilżająco – energetyzujący do skóry szarej, zmęczonej. Odpowiedni na problem worków wodnych pod oczami. Zabieg przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wymagającej aquarelleodżywienia, nawilżenia i poprawienia mikrocyrkulacji w naczyniach krwionośnych i limfatycznych. Ten wyjątkowy rytułał Thalgo ma na celu usprawnienie krążenia, odprowadzenie wody z naczyń limfatycznych, nawilżenie i remineralizację skóry.

Thalgo, jako jedyna firma przoduje na rynku polskim i zagranicznym w dziedzinie mikronizacji. Jako jedyna firma w procesie biotechnologicznym pozyskuje z 15 kg świeżych alg – 1 kg alg zmikronizowanych. O co tak naprawdę chodzi w procesie mikronizacji? Otóż wszystkie składniki aktywne zawarte w algach muszą przedostać się w głąb skóry, by móc aktywnie działać. Odkryta i opatentowana na początku lat sześćdziesiątych metoda, pozwala na wykorzystanie jonowej zawartości alg w szerszym zasięgu w kosmetyce i medycynie, niż było to możliwe do tej pory. Wcześniej algę preparowano tak jak zioła (czyli suszono ją i rozgniatano), ale w dalszym ciągu cała jej najbardziej bogata część znajdowała się w komórkach algowych i nie była wykorzystana. Thalgo wybrało trzy podstawowe algi do preparacji Micronized Marine Algae: Laminaria Digitata, Fucus Vesiculosus, Lithothamnion Calcareum. Algi te pochodzą z dużych głębin zimnych mórz, są najbogatsze w witaminy i minerały. Rozmnażają się selektywnie i wyławiane są z Morza Północnego tylko w okresie zrównania dnia z nocą (Equinox), kiedy to skoncentrowanie minerałów i pierwiastków śladowych w ich organizmie jest największe. Wszystkie trzy są poddane procesowi suszenia (słońcem) i osobno zmielone, następnie w odpowiednich proporcjach przenoszone są do bębnów ciśnieniowych. Tam przy zmiennym ciśnieniu i niskiej temperaturze komórki alg otwierają się i cała ich jonowa zawartość wydostaje się na zewnątrz. Proces ten zakończony jest w kolektorze, zaopatrzonym w filtry, który zbiera delikatny proszek wysoko skoncentrowanej algi.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !