Nowa literatura dla kosmetologów

Monografia Kosmetologia z immunologią skóry została przygotowana przez Annę Drobnik i Aleksandrę Słodką. Podręcznik stanowi pierwsze tak obszerne opracowanie łączące współczesną kosmetologię praktyczną z zagadnieniami z zakresu immunologii tkanki skórnej. 

Twój tytuł idzie tutaj

Zawarta wiedza pomaga zrozumieć zjawiska immunologiczne i relacje międzykomórkowe zachodzące w skórze nie tylko młodej i zdrowej, ale także starzejącej się, chorobowo zmienionej lub problematycznej. Dzięki temu pozycja ta wspomaga specjalistów kosmetologii i lekarzy zajmujących się dermatologią estetyczną w opracowaniu spersonalizowanych zabiegów oraz dobieraniu odpowiednich produktów kosmetycznych, także do pielęgnacji domowej. Informacje zawarte w publikacji Kosmetologia z immunologią skóry opierają się o liczne i najbardziej aktualne piśmiennictwo, co stanowi o jej walorach edukacyjnych. Ponadto podręcznik zawiera wiele przejrzystych rycin i tabel, stąd pozycja ta może być szczególnie interesująca dla słuchaczy studiów wyższych i podyplomowych z zakresu szeroko pojętej kosmetologii.

Wsparcie delikatnością

Rozmowa z Anną Hencką – Zyser pomysłodawczynią i założycielką fundacji SPA for Cancer

Czytaj więcej ...

Fundacja SPA for Cancer, skąd pomysł na stworzenie?  

Mam w sobie gen poszukiwacza. Uwielbiam zwiedzać świat w poszukiwaniu czegoś co mnie zainspiruje, rozwinie skrzydła, ale i wykorzysta mój własny talent. Tak trafiłam na międzynarodową Konferencję, na której poznałam moją mentorkę a prywatnie już przyjaciółkę. Założycielka Wellness for Cancer,  organizacji zajmującej  się pacjentem onkologicznym, już w ponad 50 krajach. Troszczy się ucząc masażu, zabiegów, oddechu, jogi, pracy z ciałem. Właśnie pod jej czujnym okiem ukończyłam szkolenia a potem certyfikację trenera międzynarodowego. 

W Polsce temat pacjenta onkologicznego w Spa & Wellness jest dalej tematem mało poruszanym, brakuje praktyków.  Chciałam i chcę to zmienić.  Moje pierwsze działania polegały na stworzeniu testowej grupy, by sprawdzić czy u nas ma szansę wzrastać pomysł, który na świecie funkcjonuje z sukcesem. .  Zaprosiłam pacjentki onkologiczne do Spa, potem rozszerzyłam te wizyty o warsztaty, terapię, oddech, jogę, doskonalenie i wzrastanie, ale także przyjemności, które są niewątpliwie ważne. Razem wyjeżdżamy na campy, uczymy się zdrowych nawyków, ćwiczymy, medytujemy, ja masuję i wykonuję zabiegi, właśnie te specjalne dedykowane pacjentom w trakcie jak i poleczeniu onkologicznym. 

Bezpieczna procedura, opracowane techniki i wiedza to klucz do sukcesu w procesie zdrowienia. Każda strefa jest ważna to jak puzzle, wszystko musi do siebie pasować, żeby tworzyć doskonały obraz. Dzisiaj zrzeszam wspaniałe gabinety, które uczę i najwspanialsze pacjentki i razem pędzimy po zdrowie. 

 

 

Jakie masz plany na przyszłość odnośnie fundacji? 

 

Oj mam ich tyle, że nie wiem od czego zacząć. Część się realizuje już teraz, działania FSFC rosną w siłę. Za chwilę powitamy Książkę – ja ją nazywam biblią. Dziesiątki specjalistów, nie tylko z zakresu medycyny. Milion wspaniałych wskazówek ze szczęściem   w roli głównej, porady trenera personalnego, psychologów, specjalistów od oddechu, stylistki mody – akurat to mój ukochany rozdział, bo tyle wątpliwości w co się ubrać, kiedy los na chwilę zabrał Ci piersi albo dał stomię. Moja przyjaciółka Agata Bałdyga , która w Fundacji dba o tę sferę Kobiecości odmieniła życie niejednej z Dziewczyn.  Od kilku lat pokazuje im jak pięknie być Kobietą, którą sama jest. Tajniki mody to czasami pierwszy krok do akceptacji siebie .To pierwsza stylistka która z taką miłością ubiera dziewczyny, po chorobie nowotworowej, nie jednorazowo, jest obok na każdym etapie.  W książce  znajdziemy również domowe Spa. Porady i wskazówki, gdzie i na co pójść, kiedy nikt wokół Ciebie nie potrafi Ci doradzić. Nie mogę być przy każdej Kobiecie, ale chcę dotrzeć słowem do każdej, która usłyszy słowo Rak 

Przede mną Kampanie społeczne  KobietaPro i #maszwybór, każda piękna i wyjątkowa. Pokazujące nadzieję i szansę. Dotychczasowe duże kampanie coraz bardziej mnie przerażają. Obrazy, które są nam podawane, takie w zamyśle mające strach i lęk.  Patrząc na nie zastanawiam się  jak pracować nad profilaktyką, zdrowiem, pokazując smutek W konsekwencji  nie dziwię się, że kobiety boją się badać, ja próbuję  odwrócić ten obraz ,pokazać trochę inaczej, w ogromnej sile kobiecości, która jest odpowiedzią na wiele pytań i bronią w wielu walkach. Za chwilę nagramy ważne, potrzebne i wspierające podcasty. Realizujemy marzenia, wspieramy …. jesteśmy obok. Czeka nas jeszcze jeden niewątpliwie ważny projekt- ale pozostawię jeszcze go tajemnicą…. 

  Nieustannie szkolę kosmetologów i masażystów, i co najważniejsze uczę pacjentki, prowadząc warsztaty to moja najpiękniejsza misja. Od października zaczynam pracę na Uczelni i mam nadzieję, że zarażę wszystkich studentów moją osobistą pasją. 

 

Anno to co robisz dla innych kobiet jest wspaniałe. Myślę, że poświęcają tej inicjatywie wiele czasu. Czy w natłoku tak wielu spraw znajdujesz czas dla siebie?  

Oczywiście, że znajduje. Prowadzę codziennie praktykę Fenomenu poranka o 05:00, spotykam się z Kobietami, medytujemy, uczymy się kobiecości, w ciszy poranka można wiele odnaleźć. Czytam książki, czasami leniuchuje, ale najwięcej radości sprawia mi czas z ludźmi, lubię ich prowadzić tam, gdzie sama byłam. Kocham góry, podróże. Odpoczywam przy mojej rodzinie, to ona daje mi taki głęboki oddech i spokój. 

 

Jak uważasz, czy holistyczn/całościowe podejście u pacjenta onkologicznego jest wskazane? Ja zajmuję się propagowaniem psychokosmetologii, która dotyczy holistycznej opieki nad organizmem człowieka. Szczególnie uwzględnia się w niej stres, choroby psychosomatyczne oraz naturalne metody antyaging. Jak myślisz, czy zabiegi z zakresu psychokosmetologii będą pomocne?  

Każda choroba to objaw miliona czynników, niewypowiedzianych emocji, stresu nagromadzonego. Wszystko co sprzyja powracaniu do siebie, uczenia się siebie, nowych nawyków powoduje, że jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Psychokosmetologia to rewolucja, która mam nadzieję będzie rosła w siłę i pozwalała przede wszystkim w profilaktyce zadbać o siebie i swoje wewnętrzne potrzeby. Im bardziej zadbamy o swoje potrzeby tym zmniejszymy ryzyko wielu chorób.Piękna i potrzebna inicjatywa. 

Anno, bardzo dziękuję za poświęcony czas. Myślę, że jesteś inspiracją dla wielu osób. 

Bardzo dziękuję Ci za rozmowę i szerzenie idei, to bardzo ważne w dzisiejszych czasach skupić się na tu i teraz i na tym co można zrobić dla drugiego człowieka, szczególnie tego który tak bardzo dużo potrzebuje. 

 

Badanie Branży Beauty
Miniony rok zweryfikowała firma ARKANA, która już w listopadzie świętować będzie 10 urodziny, silnie zaznaczając swoją pozycję na rynku kosmetycznych marek profesjonalnych, postanowiła przeprowadzić badanie: „Kondycja i wyzwania Salonów Kosmetycznych”. 
 
Wszystkich kosmetologów i kosmetyczki zapraszamy do udziału w krótkiej ankiecie online dostępnej na stronie: https://sklep.arkana.pl/b2b_pl/badanie-branzy
 
czytaj więcej ...
Miniony rok zweryfikowała firma ARKANA, która już w listopadzie świętować będzie 10 urodziny, silnie zaznaczając swoją pozycję na rynku kosmetycznych marek profesjonalnych, postanowiła przeprowadzić badanie: „Kondycja i wyzwania Salonów Kosmetycznych”. 
 
Wszystkich kosmetologów i kosmetyczki zapraszamy do udziału w krótkiej ankiecie online dostępnej na stronie: https://sklep.arkana.pl/b2b_pl/badanie-branzy

Ta inicjatywa ma pomóc w obiektywnym złapaniu obrazu całej branży, zdefiniowaniu jej największych bolączek, a następnie znalezieniu na nie odpowiedzi w konkretnych działaniach. 

 
Wszystkie osoby, które wypełnią ankietę otrzymają e-book tworzony przez markę Arkana we współpracy z trenerem biznesu i branży spa, a po zakończeniu badania, dostęp do pełnej wersji raportu. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu. 
II Ogólnopolska Konferencja Psychokosmetologia

Zapraszamy na II Ogólnopolską Konferencję poświęconą Psychokosmetologii, która odbędzie się 25 września w podwarszawskim Legionowie. Wydarzenie skierowane jest do kosmetologów, psychologów, trychologów, fizjoterapeutów, kosmetyczki oraz wszystkich terapeutów zainteresowanych holistyczną opieką nad organizmem człowieka

 

 

czytaj więcej ...

Zapraszamy na II Ogólnopolską Konferencję poświęconą Psychokosmetologii, która odbędzie się 25 września w podwarszawskim Legionowie. Wydarzenie skierowane jest do kosmetologów, psychologów, trychologów, fizjoterapeutów, kosmetyczki oraz wszystkich terapeutów zainteresowanych holistyczną opieką nad organizmem człowieka

AGENDA

9:30 – 10:00 Rejestracja

10:10 – 10:10 Wstęp do psychokosmetologii – Marta Kolankowska Trzcińska

10:10 – 10:50 Wpływ masażu na ciało człowieka. Znaczenie dotyku dla skóry, mięśni i emocji. Zależność i związek masażu i psychoneurologii. Praktyczne spojrzenie na teorię poliwagalną – Magdalena Nagajek

10:50 – 11:30 Stymulatory tkankowe przyszłość  terapii holistycznych – Beata Kańska

11:30 – 12:10 Trądzik okiem kosmetologa – czy holistyczne podejście ma sens?  – Paulina Spaleniak

12:10 – 12:40 Przerwa kawowa, poczęstunek

12:40 – 13:40 Co łączy skórę i mózg? Neurokosmetologia jako holistyczne podejście w praktyce kosmetologa – ekspert ARKANA

13:40 – 14:30 Psycho-neuro-immunologia medytacji, czyli jak praktykowanie uważności odmładza ciało i poprawia funkcjonowanie umysłu – dr Stanisław Radoń

14:30 – 15:10 Holistyczne ujęcie diagnostyki i kwalifikacji do zabiegu w gabinecie kosmetologicznym – Weronika Kononowicz

15:10 – 15:40 Przerwa kawowa, poczęstunek

15:40 – 16:20 Zasady tworzenie oferty zabiegowej w ujęciu holistycznym – Beata Adamczyk

16:20 – 17:00 Wykorzystanie elementów muzykoterapii w praktyce kosmetologicznej – Bartłomiej Tarkowski

BILETY: normalny 197 zł brutto, studencki rabat 30% kod STUDENT (wymagana legitymacja)

W cenie biletu: imienny certyfikat, pakiet konferencyjny, pakiet edukacyjno – kosmetyczny, przerwa kawowa, poczęstunek, indywidualna konsultacja z zakresu psychokosmetologii, vouchery zniżkowe, loteria upominkowa.

Miejsce wydarzenia: Legionowo, ul. Kościuszki 8 A oraz transmisja online.

ZAPISY ONLINE przez EKOBILET